Select Page

Czwartkowy cykl naszych realizacji rozkwitł na dobre dlatego ponownie oddajemy głos naszemu ekspertowi z Wrocławia, firmie Solma. Grzegorz Piechowicz i zespół jego fachowców miał tym razem przyjemność montażu pergoli Dragon PRO, czyli polskiego produktu, cenionego nie tylko w kraju, ale także za jego granicami.

Cała historia zaczyna się podobnie jak wiele innych – do firmy Solma zgłosił się Klient z potrzebą osłony tarasu przy domu jednorodzinnym na jednym z wrocławskich osiedli o wysokim standardzie. To, co wyróżnia tę realizację od innych to wybór modelu pergoli PRO, która najbardziej przykuła uwagę Inwestora i postawiono właśnie na polski produkt. Dragon PRO jest to pergola segmentowa z dachem przesuwnym, rynną w belce przedniej i odprowadzeniem wody do kolumn. W tym wariancie, poszycie dachu zostało wykonane z wysokiej jakości materiału firmy Dickson z kolekcji Expansion.

Konstrukcja pergoli pokryta została strukturalnym lakierem proszkowym, zbliżonym do koloru elewacji. Za napęd oraz sterowanie odpowiadają produkty firmy Somfy. Dbając o letnie wieczory i miłe spędzanie czasu Klienta w ogrodzie, w belkach poprzecznych zastosowano oświetlenie LED. Musicie Państwo przyznać, iż całość robi niesamowite wrażenie. Jako ciekawostkę dodamy tutaj fakt, że na liczne pytania sąsiadów czy jest to produkt włoski, zespół Solmy z dumną odpowiadał, że żaden włoski, tylko polski!

Chcąc otrzymać produkt dopasowany idealnie do Klienta, realizacja tego zamówienia trwała stosunkowo długo, głównie ze względu na proces zamawiania i wyboru komponentów. Efekt finalny, zarówno naszym zdaniem, jak
i zdaniem zamawiającego, robi ogromne wrażenie.

Firmę Solma i jej eksperta, Grzegorza Piechowicza na pewno znają Państwo z naszego bloga, gdzie wrocławski salon pojawiał się już wielokrotnie za sprawą swoich realizacji. Warto na pewno przypomnieć wspaniały projekt pergoli Markilux 210, którą Solma instalowała u Klienta w 2016 roku. Zapraszamy!

Facebook